hotel Liberty Praha
Rezervovat nyní

Co ochutnat v Praze

Typické chutě českého hlavního města

Co v Praze ochutnat během dovolené? Hlavní město České republiky nabízí široký výběr unikátních chutí a vůní, jedinečných produktů, které je třeba ochutnat, a poznat tak jeho gastronomickou podstatu.
Praha je rájem jídla plného chuti, dušeného a kořeněného masa a piva, které tu teče proudem. V nabídce jsou gurmánské speciality, jaké jinde nenajdete a které uspokojí i ty nejnáročnější chuťové buňky.

Nabízíme tipy na několik pokrmů, které ztělesňují místní gastronomickou tradici a které musíte ochutnat:
Guláš, typické jídlo zemí střední a východní Evropy. Jedná se o dušený pokrm z masa a zeleniny, který se obvykle dochutí paprikou a dalším kořením. Je to jeden z hlavních chodů, který najdete na všech pražských jídelních lístcích.
Zelňačka, vydatná polévka s bramborami, česnekem a kysaným zelím. Před mnoha lety lidem usnadňovala přečkání nízkých teplot během typicky dlouhých východoevropských zim.
Smažený vepřový řízek. Smaží se a podává se s přílohou z vařených brambor.
Smažený sýr se nabízí v různých podobách, ke kterým se podává speciální tatarská omáčka. Rychlé občerstvení, které si můžete vychutnat i při pěší prohlídce města.

hotel Liberty Praha

Další specialitou českého hlavního města je pražská šunka, uzená vařená šunka prodávaná bez kosti. Pokud jde o street food, je to rozhodně výborná volba.
Sladší tvář Prahy představuje trdelník – tradiční pochoutka prodávaná v charakteristických stáncích v centru. Vyrábí se ze sladkého těsta po upečení posypaného cukrem a skořicí a následně se plní všemi možnými ingrediencemi: od zmrzliny přes ovoce a čokoládu až po lískové oříšky.

hotel Liberty Praha

V Praze není pivo jen nápojem, ale také středobodem všeho společenského života. Degustační prohlídky nabízející poznávání mnoha alkoholických nápojů, které ve městě najdete, se zaměřují na přední značky piv, jako je Staropramen a Pilsner Urquell, které můžete ochutnat v historických pivovarech.
Praha nabízí nepřeberné množství restaurací a pro ni tak typických podniků, kde můžete sníst a vypít, kolik jen snesete, za velmi solidní částky. Rádi vám doporučíme nejlepší místa, kam se během pobytu v Hotelu Liberty můžete podívat a kde si zaručeně pochutnáte.