hotel Liberty Praha
Rezervovat nyní

Starý židovský hřbitov

Čeká na vás Starý židovský hřbitov opředený mnoha tajemstvími a legendami

Starý židovský hřbitov je jedním z nejstarších historických hřbitovů na světě a jedním z nejznámějších v Evropě. Nabízí jedinečné prostředí, které byste měli při své návštěvě české metropole vidět.
Byl založen na počátku 15. století a je jednou z nejvýznamnějších památek Josefova, který se nachází kousek od Hotelu Liberty. Historický hřbitov se stal českou kulturní památkou v roce 1955, kdy se otevřel návštěvníkům a odhalil celý svůj důstojný půvab a tajemství.

V areálu hřbitova vás uvítá až tajemná, posvátná atmosféra, ke které přispívají náhrobky různých tvarů a velikostí, některé jednoduché, jiné složité, což činí prostředí jedinečným a osobitým. Prohlídka Starého židovského hřbitova po cestičce mezi tisíci hroby ve stínu staletých bezinek.
Odhaduje se, že na tomto historickém hřbitově bylo během několika staletí pohřbeno více než 150 000 zemřelých. V zájmu maximálního využití prostoru se ostatky zemřelých ukládaly do několika vrstev nad sebou. Nejnavštěvovanějším hrobem na hřbitově je hrob rabiho Löwa, bájné postavy, která prý měla magickou moc. Na jeho hrob návštěvníci často pokládají malé kameny jako projev vyjádření úcty.
Čeká na vás Starý židovský hřbitov opředený mnoha tajemstvími a legendami, místo, které musíte navštívit, abyste poznali jednu z nejcharakterističtějších tváří města.